Історичний виступ у Мельбурн-парку - він став першим португальським гравцем, який дійшов до "вісімки" на першому турнірі Великого шолома сезону - приніс 26-річному спортсмену "стрибок" на 22 позиції у світовій ієрархії, а перший номер національної класифікації тепер посідає найкращий рейтинг у кар'єрі.

Борхес одним махом випередив трьох своїх співвітчизників у списку найкращих в історії національного тенісу: Гастао Еліаша (він був 57-м в ієрархії ATP), Руї Мачадо (59-й) і Фредеріко Жіля (62-й).

Північанин поступається лише Жоау Соузі, найкращому португальському тенісисту всіх часів, який, окрім чотирьох титулів ATP у своєму послужному списку, досяг 28-го місця 16 травня 2016 року, ще до того, як став першим португальським тенісистом, який дійшов до "раунду 16" турніру Великого шолома, на Відкритому чемпіонаті США у 2018 році та на Вімблдоні наступного року.

Борхес був головним героєм одного з найбільших злетів у сьогоднішньому оновленому рейтингу, який продовжує очолювати Новак Джокович, незважаючи на те, що серб не зміг захистити свій титул у Мельбурн-парку, програвши у півфіналі Яннику Сіннеру, який згодом завоював титул.

Навіть після перемоги на Відкритому чемпіонаті Австралії 22-річний італієць залишається четвертим в ієрархії ATP, поступаючись "Джоко", іспанцеві Карлосу Алькарасу та людині, яку він переміг у фіналі, росіянину Даніілу Медведєву, який посідає третє місце.

У топ-10 найбільша зміна - падіння грека Стефаноса Ціціпаса, який втратив три позиції і тепер посідає 10-те місце.

У парному розряді Франсіско Кабрал також піднявся, тепер він 49-й, після того, як разом з британцем Генрі Паттеном вилетів у другому раунді в Австралії.

У жіночій ієрархії продовжує лідирувати полька Іга Свєтек, незважаючи на виліт у третьому раунді в Мельбурні, де другий рік поспіль трофей підняла Аріна Сабаленка.

На п'єдестал пошани піднялася американка Коко Гауфф, чинна чемпіонка Відкритого чемпіонату США, яка у півфіналі програла саме білорусці.

Переможена фіналістка Відкритого чемпіонату Австралії китаянка Чжен Циньвень піднялася на вісім позицій до сьомого місця, в рейтингу, в якому португалка Франсіска Хорхе посідає 207-ме місце.