W minioną sobotę pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki strzelił trzy gole w wygranym 5:1 meczu z Al-Tai w Saudi Pro League. Nie mógł jednak na tym poprzestać. W wczorajszym zwycięstwie 0-8 nad Abhą, Ronaldo zdobył kolejnego hat-tricka w ciągu 42 minut pierwszej połowy - zanim został zdjęty na drugą połowę wraz z byłym skrzydłowym Liverpoolu Sadio Mane, który również znalazł się na liście strzelców.

Od czasu opuszczenia Manchesteru United na rzecz Al-Nassr zimą 2022 roku, Ronaldo podbił Saudi Pro League, zdobywając 47 bramek w 53 meczach. Ronaldo sprawił, że liga stała się głównym nurtem rywalizacji, ponieważ w Arabii Saudyjskiej dołączyła do niego hurtowa liczba światowej klasy graczy, takich jak Karim Benzema, N'Golo Kante, Ruben Neves, Siergiej Milinkovic-Savic, Neymar, Sadio Mane, Aymeric Laporte i Roberto Firmino.

Ronaldo i jego drużyna Al-Nassr wracają do gry w piątek, gdy podejmują Damac w Saudi Pro League. Al-Hilal jest liderem ligi w Arabii Saudyjskiej, ma 12 punktów przewagi nad Al-Nassr Cristiano Ronaldo, który zajmuje drugie miejsce z ośmioma pozostałymi meczami.