У першій гонці чемпіонату світу з шосейно-кільцевих мотоперегонів MotoGP, що проходить у Катарі, перемогу здобув дворазовий чемпіон італійський гонщик Франческо Баньяя (Ducati), а португальський гонщик Мігель Олівейра (Aprilia) фінішував п'ятнадцятим.

Переможець відстав від португальця з команди Trackhouse на 20,717 секунди, на другому місці з відставанням в 1,329 секунди опинився південноафриканець Бред Біндер (KTM), а на третьому - іспанець Хорхе Мартін (Ducati) з відставанням в 1,933 секунди.

Керівництву гонки довелося скоротити гонку до 21 кола, коли у Рауля Фернандеса (Aprilia), іспанця і напарника Мігеля Олівейри, виникла механічна проблема, яка затримала старт. Стартувавши з нижньої частини решітки, Фернандес був змушений поміняти свій мотоцикл на запасний, що призвело до 12-хвилинної затримки в гонці.

Стартувавши з п'ятої позиції, Франческо Багнаї захопив лідерство в середині першого кола і підтримував темп, який захистив його від викликів з боку конкурентів.

Через інцидент, що стався на цій самій трасі в Лусейлі минулого сезону, Мігель Олівейра був змушений відбувати тривалий штраф. Гонщик, який народився в Алмаді, опустився на 19-те місце, але поступово повернувся на 15-те, заробивши своє перше чемпіонське очко.

Бред Біндер зумів утримати друге місце наприкінці гонки, незважаючи на спробу Хорхе Мартіна, який посів поул-сіті, випередити його.

Четвертим, з відставанням в 3,429 секунди від переможця, став іспанець Марк Маркес (Ducati), який в ці вихідні дебютував за приватну команду Gresini.

Ще одним видатним виступом став Педро Акоста (GasGas), новачок з Іспанії, який фінішував дев'ятим, незважаючи на те, що почав гонку шостим і зрештою зносив свої шини.

Франческо Багная лідирує в чемпіонаті з 31 очком після недільних результатів, випереджаючи на два очки південноафриканця Бреда Біндера і на три - Хорхе Мартіна. Мігель Олівейра посідає п'ятнадцяту позицію за очками.

Гран-прі Португалії відбудеться на Міжнародному автодромі Алгарве (AIA) в Портімау 22-24 березня.